Медичне обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі забезпечує старша медична сестра - Гноєва Наталія Іванівна

/Files/images/P6290193.JPG

Медичне обслуговування в ДНЗ проводиться згідно слідуючих нормативних документів:

 • Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04 2001 р. №2402-ІІІ,
 • Закону України «Про дошкільну освіту»,
 • Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення,
 • постанови Кабміну «Порядок медичного обслуговування дітей у ДНЗ,
 • наказом МОЗ України і МОН України «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у ДНЗ
 • «Положенням про медичний кабінет ДНЗ»,
 • інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ,
 • документами щодо організації харчування «Про запровадження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»,
 • наказом «Про порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах»,
 • листом МОН України «Про харчування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування у загальноосвітніх навчальних закладах»,
 • «Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (зі змінами).
ЗАГАРТУВАННЯ ДІТЕЙ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Пропонуємо батькам використовувати ці види загартування в домашніх умовах

Ефективно та з користю для здоров'я використовують загартовуючі комплекси педагоги ДНЗ.

Так, після денного сну, на дітей чекає"доріжка здоров’я"– обливання ніг контрастною водою, потім ходіння по фланелевій серветці, що розстелена на ребристому килимку і змочена 10 % розчином солі. Тривалість процедури збільшується від 3 до 15 сек.

Після сну вихователі також використовуютьзагартування повітрям різної температури.Діти виконують легку гімнастику в спальні, а потім переходять до виконання наступних вправ у груповій кімнаті, де температура провітрювання нижча за ту, що на вулиці (влітку або навесні). Оскільки ступня людини має безліч активних точок. Які зв’язують підошву з внутрішніми органами, стимулюється ходіння малят босоніж, але тільки за бажанням

Масаж за допомогою махрової рукавички.Його діти проводять самі, розтирають шкіру до легкого почервоніння як самі собі, так і одне доному.

Тренування дрібної моторики.Це вправи з розряду "пальчикової гімнастики" для урізноманітнення вправ вихователі дібрали багато цікавого ігрового матеріалу: кільця – еспандери, каштани, шишки, набори пористих губок, маленькі дзиги, кольорові мотки ниток, набори мотузочків, мозаїку.А ще малята дуже люблять"горіховий масаж" – затиснувши в долоні, перекочують 2 волоські горіхи 2 – 3 сек.

Крапковий масаж.Використовується в роботі зі старшими дошкільнятами. Його проводять і самі батьки за умови позитивного емоційного настрою. Попередньо з дітьми проводиться навчання техніки крапкового масажу.

Масаж стіп ніг. Це різновид крапкового масажу, який можна проводити в будь – яких умовах. Використовуються різні комплекси вправ, де діти руками погладжують, розминають стопу стопою, виконують колові рухи, згинають та розгинають стопи. М’ячі різного кольору з гладкою і ребристою поверхнею перетворюються на чудовий масажер. Те саме можна сказати і про ходіння на довгих та коротких гімнастичних палицях, а також по канату. Використовуються в роботі і килимки – шипасті гумові абоз дерев’яних кульок: це прекрасний спосіб запобігання плоскостопості.

Фітотерапія.Лікування травами доцільно проводити раз на день протягом місяця. Але, якщо є можливість міняти збори трав, то перерви можна не робити, зокрема в осінньо – зимовий та весняний період. Фіточаї діти отримують за 20 хвилин до їжі, аби підвищити захисні функції організму, поліпшити роботу кишкового тракту. Окрім чаїв проводяться курси інгаляцій настоями ромашок , евкаліпта тощо.

Аромотерапія.Під час денного сну діти дихають настоями трав через зволожувачі повітря. Це в основному заспокійливі трави.

Полоскання горла. Складники полоскання постійно змінюються. Це можуть бути настої трав, розчин солі з йодом, розчин соди. Паралельно використовується часник.

Гімнастика.Крім ранкової гімнастики та гімнастики пробудження в ДНЗ впроваджені спеціальні комплекси вправ. Це , зокрема, гімнастика для очей. Вправи корисні тільки за умови правильного і систематичного їх виконання.

Діти виконують: масаж заплющених повік рухами пальців, піднімання та опускання очей з подальшим поглядом у далечинь, "ходіння очима по доріжках".

Кiлькiсть переглядiв: 359

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.